KIM JESTEŚMY?

IMG_20210707_101825-01

Jacek „Brodataty” Bender

119722380_391587972240307_4554601319237356037_n

Janek Szpil

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO

Spotkaliśmy się dzięki wspólnemu marzeniu o wytwarzaniu autentycznej żywności blisko ludzi. Każdy z nas od lat realizuje je na różne sposoby. Postanowiliśmy połączyć nasze potencjały.

Jacek „Brodataty” Bender

Od kilku lat wciela pod Krakowem gospodarstwo eko powstałe z okruchów tęsknoty za czymś, szczerym i zielonym. Brodataty to barwna opowieść o człowieku, mikrobach, roślinach, kompoście i gnojówkach. Uprawa bez użycia nawozów sztucznych I środków ochrony roślin. Szacunek dla ziemi, roślin i ludzi. Godziwe nawożenie i godziwa płaca. Wiara w bioróżnorodność i dużo eksperymentów z permakulturą. Współpracuje z innymi rolnikami na zasadzie wymiany dóbr i informacji z wiejskiej „chmury”:). Marzy o stworzeniu lokalnych grup, zrzeszających małych rolników, dostarczających nie tylko na lokalny targ, ale do szkolnych i przedszkolnych. stołówek. Jego zbiory i twory- stwory sprzedaje bezpośrednio na Targu Pietruszkowym w Krakowie, do Wawelskiej Kooperatywy Spożywczej i do odbiorców bliskich, minimalizując w taki sposób negatywny wpływ transportu na środowisko.

Maestro ekologiczno rolniczy.

Janek Szpil

Animator działań społecznych, zawodowy jogin i hobbistyczny działkowiec permakulturowy. Tworzył i współtworzy dalej miejsca spotkań i wymiany takie jak Pod Kopułą, Biała Droga, czy Ambasada Krakowian dlatego bo wierzy w moc dialogu, współpracy i otwartości. Uwielbia tworzyć warunki do wzrastania stabilnych, wzajemnie wspierających się ekosystemów. Ekosystemów miejskich i wiejskich. Ludzkich i roślinnych. Wspólnych. Na Farmie zajmuje się rozmawianiem, uzgadnianiem, o farmie opowiadaniem, i pisaniem, ale jak trzeba to i gnój przerzuci i marchewkę wykopie 😉

 Maestro holistyki, promocyjno – kontaktowy.

Olga Solarz

Farma zawołała ją latem 2020. Przyszła pomagać, zanurzyła ręce w ziemi, zachwyciła się i została. Kulturoznawca, ilustratorka, fotografka. Uwielbia gotować, śpiewać i analizować archetypy. Na Farmie zajmuje się ogarnianiem wszystkiego, wydawaniem paczek, fotografowaniem i prowadzeniem instagrama.
www.olgasolga.pl

Mistrzyni logistyki, estetyki i entuzjazmu.

Pomagają nam też Cyprian, Kalina, Asia, Tomek, Emilia i Kuba oraz cała ekipa wokół 😉

w sezonie 2020 farmę współtworzył Apolinary Żuchowicz.

KONTAKT