Wspieram inicjatywę

Chcę kupić abonament na cały sezon

Abonament z odbiorem osobistym: 1100 zł

To 22 paczki w cenie 50 zł wydawane w każdą ŚRODĘ (od 1 czerwca do 26 października).

Abonament BLISKO: 1320 zł

To 22 paczki w cenie 50 zł wydawane w każdą ŚRODĘ (od 1 czerwca do 26 października), oraz dowóz za 10 zł (NIEBIESKI OBSZAR)

Abonament DALEJ: 1430 zł

To 22 paczki w cenie 50 zł wydawane w każdą ŚRODĘ (od 1 czerwca do 26 października), oraz dowóz za 15 zł (CZERWONY OBSZAR)

NASZA MISJA

Rolnictwo Wspierane Społecznie

Krakowska Farma Miejska działa w formule RWS – Rolnictwa Wspieranego Społecznie.

Oznacza to, że bazą jest dla nas stworzenie społeczności stałych odbiorców, którzy tak jak my będą współistnieć z ekosystemem farmy i podążać za rytmem, który nadaje przyroda. Co tydzień przygotowujemy paczki, które wypełniamy świeżo zebranymi warzywami. Tymi, które są w danym momencie gotowe i najzdrowsze dla Ciebie! Dlatego też, nie zawsze będzie dokładnie określone co jest w danej paczce. Warunki pogodowe mogą sprawić, że w danym dniu może być jednego produktu mniej, a drugiego więcej 🙂 Naszą uprawę prowadzimy w pełni ekologicznie. Nie używamy, żadnych sztucznych środków. Umożliwia to wizytę różnych mniejszych i większych zwierząt. Niektóre z nich mogą mieć ochotę na małe co-nieco i sprawić, że zbiór będzie mniejszy. W takim przypadku dołożymy starań, aby uzupełnić stratę czymś innym. 

Warzywa zbieramy rano (w środy) i tego samego dnia dostarczamy je do Ciebie lub sam/a je odbierasz

Wybieramy model, w którym minimalizujemy drogę i czas pomiędzy żywym, świeżym warzywem a Twoim talerzem! Oznacza to, że do paczki będą trafiały te warzywa, które aktualnie są najbardziej gotowe do zbioru. Dlatego będą się od siebie różnić zawartością. Dbamy o to, aby każda paczka była mniej więcej tej samej wartości, ale mogą tu też być pewne wahania. Raz dorzucimy więcej, raz zbierzemy mniej. Ostateczna forma każdej paczki będzie zależała od warunków jakie zaserwuje przyroda. 

FAQ

Sałaty i wszelkie liściaste warzywa najlepiej trzymać w wilgotnej ściereczce, w lodówce. Ważne, aby nie były zbyt wilgotne, ani zbyt suche. Wtedy wytrzymają naprawdę długo.

Jak przechowywać tyle warzyw?

Jasne. Wtedy wypełniasz formularz KUP PACZKĘ w którym zaznaczasz, że masz abonament i chcesz dokupić coś ekstra.

Czy mogę dokupić dodatkowe warzywa do paczki?

Nie, nie musisz już nic wypełniać. 

Czy po zakupie abonamentu trzeba wypełniać cotygodniowy formularz?

Tak. Poinformuj nas o tym koniecznie wcześniej i wtedy ustalimy kiedy chcesz odebrać paczkę, której nie wykorzystałeś. 

Czy mogę wstrzymać odbiór paczek na czas urlopu?

KONTAKT